Ježíškovi

15. 12. 2011 | † 12. 08. 2012 | kód autora: vHT

Nejlepší vánoční dárek, jaký znám.

Milý Ježíšku,

jak je na Severním pólu? Sněží tam? Co takhle poslat pár sněhových vloček i k nám do České republiky? A ne nutně jen na hory. Bylo by fajn moct si postavit sněhuláka na Štědrý den a nebo ještě lépe na Štědrý večer. Všechna ta moderní blikátka za oknem by se třpytila a povzbudivě mrkala na tu krásnou bílou, ledovou nadílku, kterou si nám poslal z Tvé malé, kouzelné země.

Milý Ježíšku, už nejsem malá holčička, co by si pod stromeček přála modrou aktovku s tučňákama nebo boby na sáňkování. Kdepak. Mám pocit, že vše, co jsem mohla dostat, už mám:

1. Možnost se vzdělávat

2. Lidi, kteří mě mají rádi

3. Moderní technologii, která je v dnešní době téměř neodmyslitelná

4. Spoustu knih, které skládám ve své malé knihovničce pěkně podle velikosti

5. Stejně pruhovanou kočku jako byl ten svetr, co jsem kdysi dávno našla pod stromečkem

6. Letos bych Ježíšku chtěla něco nemateriálního - přála bych si najít (ať už pod stromečkem nebo někde hluboko v mém nitru) jeden dávno ztracený a téměř zapomenutý pocit. Je to ten pocit, co mě doprovázel, když jsem byla malinká a pak trošku větší a ještě větší a ještě krapet větší. Přeji si zažít ještě alespoň jednou ten pocit, jako tehdy, kdy jsem jezdila na tříkolce pořád dokola, až se mi motala hlava. Tehdy, kdy jsem poprvé jela na kole bez přídavných koleček a nespadla jsem. Jako tehdy, kdy jsem se velmi vratce a nejistě ploužila na bruslích. Chci se cítit jako v ten den, kdy jsem šla poprvé do školy...Ježíšku, sám moc dobře víš, co si nejvíc přeji. Víš to, stejně jako to vím já. Chci Ti jen říct, že Ti děkuji, i kdybys mi ten dárek nemohl dát, třeba jen proto, že nemáš tak velký papír (nebo tak malý?), děkuji, že jsi Ježíškem pro všechny ty děti, které v Tebe věří.

Šťastné a veselé!

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.